<< Previous Next >>

Snail


Snail
Photo Information
Copyright: Zygmunt Janowski (zygmunt) Silver Note Writer [C: 0 W: 0 N: 0] (246)
Genre: Animals
Medium: Color
Date Taken: 2008-10-14
Categories: Molluscs
Photo Version: Original Version
Date Submitted: 2009-10-06 2:17
Viewed: 2444
Points: 1
[Note Guidelines] Photographer's Note
W moim ogrodzie ślimaczek
Add Critique [Critiquing Guidelines] 
Only registered TrekNature members may write critiques.
Discussions
None
You must be logged in to start a discussion.

Critiques [Translate]

Witaj Zygmunt
Ładne zdjęcie. Podoba mi się kompozycja i jesienny nastrój. No i gratulacje bo obiekt jest bardzo mały. Niestety muszla ślimaka jest nieostra. Nie wiem, jakie możliwości ustawień czasu naświetlania i przesłony ma Twój aparat, poza tym nie ma też informacji o tym jaki czas i przesłona były użyte przy robieniu tego zdjęcia. Może trochę większa głębia ostrości sprawiłaby, że cały ślimak byłby ostry. Zdjęcie jest też według mnie troszkę za ciemne.
Tak przy okazji, to nie dawałabym tego zdjęcia w kategorii Amphibians a raczej Molluscs.
Wreszcie na koniec chciałam się odnieść do tego co piszesz w informacji o sobie i swoich zdjęciach. Chodzi mi o "niepoprawianie" zdjęć. Ja też początkowo broniłam się przed tym, bo uważałam, że wtedy zdjęcia przestają być naturalne. Ale ktoś mi zwrócił uwagę, że jeśli zanosimy zdjęcia do wywołania to one również są poprawiane, tylko my o tym nie wiemy. A poza tym to co nasze oko widzi jasno, aparat już nie musi i wtedy niewielka korekcja kontrastu, rozjaśnienie, czy przyciemnienie zdjęcia nie sprawia, że stają się one nienaturalne. Oczywiście to tylko moje zdanie.
Pozdrawiam i przepraszam za tak długi komentarz.
Ania
P.S. Ostatnia sprawa - nie wiem czy możesz czytać moje polskie litery, ale w Twoich opisach pojawiają się zamiast nich dziwne znaczki.

Calibration Check
0123456789ABCDEF